Fórum města Loket

Fórum města Loket
Právě je čtv 28. bře 2024 21:44:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: sob 04. úno 2012 9:51:13 
Offline

Registrován: ned 22. led 2012 9:41:54
Příspěvky: 20
Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva obce; kromě toho může informaci uveřejnit způsobem v místě obvyklým (např. na webových stránkách). Toliko citace zákona.

Zveřejňování dokumentů o činnosti zastupitelstva obce, tedy zápisů, či usnesení z jednání není ze zákona povinné a zákony o územních samosprávných celcích toto neupravují. Toto může být upraveno v jednacích řádech, nicméně o tom jsem se již zmínil v předchozím článku.

Není to tedy tím, že bych Vaši otázku nepochopil, to opravdu ne.

Vaši otázku však musíte směrovat k zastupitelům obce, kteří takto rozhodli. Chcete-li však slyšet můj názor, i já jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí bylo správné a důvody, které mě k tomuto tvrzení vedou, jsem též zmínil již v předchozím článku. Mám tím na mysli doslovné záznamy dlouhých a někdy i dosti krkolomných vystoupení některých zastupitelů tak, aby nedošlo k jejich špatnému výkladu či dokonce k tomu, že by zapisovatel zaznamenal příspěvek v rozpravě jinak, než byl autorem interpretován.

Závěrem bych rád připomenul, že zasedání zastupitelstva obce jsou veřejná, obecní úřad o jejich konání informuje občany způsobem uvedeným v úvodu tohoto článku, tato informace je současně pozvánkou pro nejširší veřejnost k její účasti, navíc jsou termíny zasedání zastupitelstva města a schůzí rady města na celý rok 2012 zveřejněny na webových stránkách Městského úřadu Loket mu.loket.cz 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: sob 04. úno 2012 13:36:15 
Offline

Registrován: pon 23. led 2012 22:19:19
Příspěvky: 265
Já stále nechápu proč to předtím šlo a teď ne.
Závěrem bych ještě jednou rád připomněl že je 21.století


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: sob 04. úno 2012 18:41:08 
Offline

Registrován: ned 22. led 2012 9:41:54
Příspěvky: 20
Že je 21. století připomínat nemusíte, je dokonce i 3. tisíciletí, o tom není žádných pochyb.
Bohužel ne vždy odpovídá veřejné dění tomuto vývoji a život jako takový též na mnoha místech zaostává za požadavky doby, vztahující se k datu, které se právě píše.
Snad bych poradil zúčastnit se v pondělí 6. února 2012 „starostovských dnů“ na Loketské radnici, kde můžeme na toto téma diskutovat „live“. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: sob 04. úno 2012 19:21:26 
Offline

Registrován: ned 22. led 2012 19:06:35
Příspěvky: 4
Dobře, pokud budu moci, přijdu :-)
V. Adamec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: úte 07. úno 2012 15:56:08 
Offline

Registrován: úte 07. úno 2012 15:19:57
Příspěvky: 8
Dobrý den,
nejprve trochu odlehčím... Potvrzení registrace do fóra opsáním barevného kódu mi zabrala tři pokusy, neb mám poruchu barvocitu a jen jsem hádal, co by to mohlo být za kód... Ale do třetice všeho dobrého!
A teď k tématu - myslím, že se to zbytečně jak dramatizuje, tak i zlehčuje. Pokud si dobře vzpomínám, tak na zastupitelstvu z diskuze vyplynulo, že buďto by měl být záznam úplný (možnosti: video on line + záznam, nebo zvukový záznam, nebo doslovný přepis), nebo že jinak zkratkovitý zápis nemá význam, protože může dojít k jeho zkreslení (ověřovatel zápisu může mít subjektivní dojem). Protože doslovný přepis považuji za nereálný z důvodu "názorových výletů" některých diskutijících úplně mimo problematiku a realitu řešených bodů, zůstává otevřená možnost video nebo zvukového záznamu... Já sám bych se přimlouval za videozáznam, nechť každý vidí i slyší "své" zastupitele i další diskutující, nicméně nevlastníme kamery ani mikrofony, jako třeba na kraji nebo v K. Varech, tudíž by nás to něco asi stálo. Pokud bychom nevěděli, co s penězma, budu první, kdo pro video on-line přenosy (a archivaci záznamů) zvedne ruku. Takto si ale prozatím myslím, že je zveřejnění usnesení s možností náhledu do zápisů na radnici dostatečné a ti, co byli přítomni na posledním jednání zastupitelstva "live", vědí o čem mluvím... Sám jsem si tehdy nahlas, po několika diskuzních exkurzích úplně někam jinam, povzdechl, že je to škoda, že to nenatáčíme, protože by si to mohli ti otrlejší z nás pouštět jako estrádu na Silvestra.
Petr Zahradníček, místostarosta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 22:27:44 
Offline

Registrován: pon 23. led 2012 22:19:19
Příspěvky: 265
Zdravím
jsem rád že pan Zahradníček je pro audio či video doufám že se jednou dočkáme.Ale stejně jsem to ještě nerozdýchal zajímalo by mně kdo navrhl tu změnu že to musí být doslovné nebo zkratky protože jsme celou dobu měli zápisy kde to bylo vlastně shrnuté a nikdy s tím nebyl problém nikdy se neřešilo že to vyznělo jinak.Nezlobte se ale takhle to vypadá že prostě že buď nám házíte klacky pod nohy nebo chcete něco skrývat myslím si a doufám že ani jedno s toho není pravda a že se to ještě prodiskutuje.Ještě mně napadlo s tím audiem že by to bylo dobré i pro vás většinu zastupitelů a vaši práci protože pak by si všichni dávali trošku víc pozor na to jak vystupují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2012 8:58:51 
Offline

Registrován: stř 25. led 2012 9:12:53
Příspěvky: 6
Žádám o vrácení zápisů ze zastupitelstev tak, jak byly zveřejňovány doposud (za bývalého vedení). Nepotřebuji video (kdo by na to 3 hodiny koukal). Navíc to bude stát spoustu peněz.
Představa, že běžný občan pojede na úřad, aby si přečetl zápis, je mylná. Na to prostě člověk, který v Lokti nepracuje (těch je myslím dost) a jeho pracovní doba se pohybuje od 7-17 (plus-mínus) nemá čas. Myslím, že by zastupitelé měli být rádi, že je dostatek lidí, kteří se zajímají o dění ve městě a měli by najít cestu, jak celou věc vyřešit. Pavel Vdovec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: sob 11. úno 2012 10:22:36 
Offline

Registrován: ned 22. led 2012 9:41:54
Příspěvky: 20
:lol: Koukám, že píšete Vaše příspěvky vždy v pracovní době :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2012 0:51:27 
Offline

Registrován: úte 24. led 2012 16:39:00
Příspěvky: 15
Pane tajemníku
Na základní otázku celé této diskuze, tj. proč nejsou zveřejňovány zápisy z jednání zastupitelstva, když to dříve šlo, jste bohužel ani Vy ani nikdo jiný z vedení města nedokázal jasně odpovědět. Zatím jsou to pouze výmluvy.
S pozdravem
Petr Adamec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápisy z jednání zastupitelstva
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2012 12:29:00 
Offline

Registrován: pon 23. led 2012 22:19:19
Příspěvky: 265
Tedy musím napsat na tvrdo že se my nelíbí reakce pana Tajemníka!(I když chápu že jste to myslel tedy snad žertovně)! Co je vám do toho kdy kdo píše svoje příspěvky bude se snad zjištovat kdy kdo má přestávku na oběd nebo dovolenou?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz